דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
דלג על Banners
Banners

מאמר מפי הרב ניר בן ארצי שליט"א לפרשת "תזריע-מצורע" תשע"ז

26/04/2017

בס"ד

מאמר מפי הרב ניר בן ארצי שליט"א

לפרשת תזריע-מצורע תשע''ז

 

זאת תורת היולדת

בורא עולם, הוא הקובע את מין העובר, על-ידי שנעתר לתפילותיהם של ההורים, מרחם עליהם וממלא את בקשותיהם. אם אין להורים העדפה מיוחדת, לוקח בורא עולם את הבחירה לידיו וקובע את מין העובר.

ריבונו של עולם מבדיל בין הנשמות הגבוהות והנקיות, לבין הנשמות הגבוהות פחות, אם זכרים ואם נקבות. במעשיהם, בהתקדשם ובמידת הקפדתם על דיני טהרת המשפחה כהלכתם, קובעים ההורים איזו נשמה יקבל ילדם. להורים יהודים צדיקים, קדושים וטהורים, השומרים תורה ומצוות מעומק הלב, שולח בורא עולם נשמות גבוהות של צדיקים ונפש קטנה ועדינה. להורים יהודים שאינם שומרי תורה ומצוות, שולח בורא עולם נשמות על-פי רמת טהרתם וקדושתם.

שנבין, נדע ונחדש: העובר ברחם אימו היהודייה, מתקיים מחבל הטבור, דרכו הוא אוכל, נושם, רואה, שומע ומריח, מֵאַיִן הוא גדֵל ומתפתח ובִמלאות לו ארבעים יום, הוא מקבל רוח ונשמה. הגוף עדיין קטן וחלש, אבל הנשמה והרוח שהוא מקבל הן גדולות וחכמות בנות אלפי שנים. לכן אין-סוף להבנתם של התינוקות, הם מבינים הכל. כשיוצא התינוק היהודי לאוויר העולם ומתחברות הרוח והנשמה הענקיות לגוף הקטן בחיבור ישיר, מלאך נותן לו מכה עם האצבע על השפתיים ומנתק אותו מהדעת של הרוח והנשמה, כדי שלא יוכל לדבר ולהגיד את מה שהוא יודע. לאט לאט הוא גדֵל, יונק ומתפתח ובהתאם להתפתחותו ולחינוך שמקבל מהוריו, מתחברים הגוף והנפש הקטנים, לנשמה והרוח הגדולות, עוד קצת ועוד קצת.

תינוק יהודי בן יומו יודע, מבין ושומע הכל, גם כשהוא עדיין עובר ברחם אימו. אמא המתנהלת בקדושה, טהרה ומעשים טובים בכל מהלך ההיריון, חושפת את עוברה כבר מיומו הראשון לקדושה וטהרה וגורמת לו לעשות תיקון עוד בעודו ברחם והוא יוולד טהור וקדוש. אבל אם מתנהלים ההורים בעצבנות ומריבות, לא שומרים על טהרה וקדושה וחושפים עצמם למראות וסרטים מקולקלים חס ושלום, העובר מושפע ויוצא לאוויר העולם עם התיקון שנועד לו, בתוספת התיקון שיצרו לו הוריו. שמירה על טהרת המשפחה משפיעה על העובר, על הרוח, הנפש טהורה והנשמה שהיא חלק אלוקה ממעל.

דרך העולם להתנהג עם תינוק קטן בילדותיות ובפינוק עד שהוא מתבגר - טעות של ההורים. הרוח והנשמה בנות אלפי השנים של התינוק, חכמות, מבינות ויודעות הכל, לכן גם התינוק יודע הכל רק שאינו יכול לדבר. מיד עם היוולדו הוא מבין, יודע ורואה הכל, כי ההבנה, הידיעה והחכמה באות מהנשמה והרוח – לא מהגוף. לכן, מיום הולדתו וגם בעודו ברחם אימו, צריכים לדבר עם הקטן בבגרות וברצינות כמו לאדם בוגר - כך הוא יגדל ויתפתח במהירות ויתחבר הרבה יותר מהר לחכמת הנשמה והרוח. דיבור יפה ורציני, באהבה ובמילים יפות ונעימות, מְפַתח לו את המוח כדי שיוכל להתחבר יותר ויותר לנשמה והרוח העתיקות ולקבל מהן הבנה וידע. אם מדברים עם הקטן בילדותיות, הנשמה והרוח לא מגיבות אליו והוא נשאר 'תינוקי'. הכל תלוי בהורים, במורים ובגננות. ככל שידברו אליו ברצינות, כך יתחבר הקטן לרוח ולנשמה, ויהיה לו ידע, חכמה, בינה ודעת ברמה גבוהה מאוד.

 

כחרב המתהפכת

אדם וחווה נפלו על לשון הרע עליה נאמר 'חרב חדה'. הנחש בלשונו הרעה והחלקלקה פיתה את חווה ובחטאה הביאה מיתה לעולם. לשונו של אדם חדה - כחרב המביאה מיתה לעולם, לכן צריכים יהודים להיזהר בלשונם, כי דיבור שיוצא לא שב. הלשון יכולה להביא שלום, ויכולה להביא חס ושלום, מלחמה.

אדם הראשון אמר לקדוש-ברוך-הוא "האשה אשר נתתה עִמדי היא נתנה לי מן העץ וָאוכֵל" (בראשית ג, יב) ובזה האשים את הקדוש-ברוך-הוא שלא עצר את האישה מלהחטיא אותו. גם קין, אחרי שהרג את הבל אמר לקדוש-ברוך-הוא "השומר אחי אנוכי?" קין התלונן לקדוש-ברוך-הוא שלא מנע ממנו להרוג את הבל ולא שמר עליו. הקדוש-ברוך-הוא כעס על קין ולא המית אותו, נתן לו 'אות קין' ועשה אותו נע ונד בעולם. אבל בורא עולם לא שוכח אף אחד, בטוב או ברע והנהגתו 'מידה כנגד מידה'. אמר הקדוש-ברוך-הוא: 'אתה הרגת את אחיך והאשמת אותי על שלא שמרתי עליו - אני אמית את כל מאות אלפי יוצאי חלצייך במבול. כשם שלקין היו מאות אלפי צאצאים, כך היו צריכים להיות גם צאצאיו של הבל, אלא שלא זכו לבוא לעולם. הקדוש-ברוך-הוא נתן לקין להתרבות ורק אז המית את כולם במבול, להראות לקין שאם לא היה הורג את הבל, היו לשניהם יחד מיליוני צאצאים ולא היה ממית אותם. זו מידה כנגד מידה.

אנחנו נמצאים בתקופה של גאולה, בשלב גבוה מאוד של התגלות מלך המשיח בפרהסיה. על היהודים מחו"ל לעלות דחוף לארץ ישראל ועל היהודים בארץ ישראל להתאחד, לוותר זה לזה ולסלוח, לחזור בתשובה שלמה ולקיים את עשרת הדיברות מא' עד ת'. משיח עובד ופועל! נשאר מפתח אחד ואחרון לפתוח - וייצא לאור בפרהסיה!

הדפסשלח לחברהוסף תגובה
עבור לתוכן העמוד