דלג על חיפוש
חיפוש
דלג על ניווט מהיר
ניווט מהיר
דלג על Banners
Banners

מסר הרב שליט״א ליהודים בארץ ובעולם כולו - פרשת "בא"- כ"ט טבת תש"ף

26/01/2020

בס"ד

 

מסר מפי הרב ניר בן ארצי שליט"א

פרשת בא תש"ף

נמסר ביום ראשון, כ"ט טבת תש"ף (26.1.208, 08:30)

 

"ויאמר ה' אל משה בא אל פרעה, כי אני הכבדתי את לבו ואת לב עבדיו, למען שיתי אותותי אלה בקרבו" (שמות י, א). הקדוש-ברוך-הוא הכין את משה רבינו ואמר לו מה הוא עתיד לעשות במצרים ויחד עם זה אמר לו שיקשה את לב פרעה. למרות זאת, נכנס משה למעין ספק, להרהורים וחוסר ביטחון, שכל המכות הקשות שקיבלו מצרים לא הכניעו את פרעה לשלוח את בני ישראל. אמר לו הקדוש-ברוך-הוא: "אני הכבדתי את ליבו ואת לב עבדיו למען שיתי אותותי אלה בקרבו". משה רבינו התקשה להבין איך מצד אחד מכה הקדוש-ברוך-הוא את פרעה כדי שישחרר את עם ישראל ומצד שני מכביד את ליבו כדי שלא ישחרר, פעולה והיפוכה, לא הבין משה למה הקדוש-ברוך-הוא פועל כך. אמר לו הקדוש-ברוך-הוא: כדי לתת בו את כל עשר המכות שמטרתן לגרום למצרים סבל גדול על כל הייסורים שגרמו לעם ישראל ובמקביל, שעם ישראל יראו את הניסים והנפלאות שעושה בורא עולם למענם ויתעוררו לאמונה בה' ובמשה עבדו. עם כל מכה, עם ישראל רואים את הניסים הגדולים שעושה למענם בורא עולם באותות ומופתים. המצרים מקבלים מכת דם ומאותו היאור, מקבלים בני ישראל מים זכים ונקיים. כל גבולות מצרים שורצים צפרדעים - מושבות בני ישראל נקיים מצפרדעים. כל המצרים מתגרדים מהכינים ובני ישראל לא מבינים מה קורה להם. כך עשר מכות שעם ישראל יראו את הניסים הגדולים, יתחזקו ויחזרו בתשובה שלמה לאביהם שבשמיים, והמצרים יתייסרו בייסורים קשים, יבינו שהאלוהים שלהם אין בהם ממשות ויאמינו בה' ובמשה עבדו.

גם היום רוצה הקדוש-ברוך-הוא שעם ישראל יאמינו בו ויזעקו אליו כמו שזעקו במצרים ושמע את נאקתם, רוצה שיבקשו משיח בן דוד - וזה יהיה!

עם ישראל נמצאים בתקופה מאוד מיוחדת, מאוד רוחנית, יש התעלות ברוחניות והידבקות בגאולה, בקדוש-ברוך-הוא ובמשיח עבדו. תקופה מאוד יפה וטובה. נשיאים וראשי ממשלות מתקבצים מכל העולם ומגיעים לארץ ישראל, רק כוח עליון מביא אותם לפה. הם נמשכים לארץ ישראל, אוהבים לבוא לפה, מרגישים פה משהו מיוחד ולא יודעים להגיד מה.

העם היהודי מרגיש הרבה יותר חזק שיש משהו בישראל, מרגיש גאולה ומשיח ואת הקדוש-ברוך-הוא. יהודי יודע מה הוא מרגיש אבל יש לו פחד להביע. יהודי רוצה שיבוא משיח, שיתגלה מלך המשיח ושבורא עולם ינהיג את ישראל, כי אין על מי לסמוך ואין במי להאמין. אבל אם יהודי בארץ ישראל או בחו"ל יגיד שזה זמן של גאולה, זמן של משיח, יתייחסו אליו, לא כולם, כאילו הוא פרימיטיבי, לכן מפחדים לדבר. יש כאלה שכן מעיזים להגיד שצריך משיח.

התקופה היא תקופה מבולבלת בממשלה, הכל עצור ותקוע - והכל טוב! הכל מצוין! יש הכל! כמו ששמע הקדוש-ברוך-הוא את נאקת בני ישראל במצרים וגאל אותם, גם עכשיו בגאולה האחרונה, רוצה בורא עולם שעם ישראל יצעקו וירצו שיבוא משיח. כל יהודי ויהודי יזעק לבורא עולם שיגלה את מלך המשיח! שישלח את מלך המשיח! שישלח את הגואל שיגאל אותנו!

הקדוש-ברוך-הוא מתעתע בחברי הכנסת ולא נותן להם להרכיב ממשלה, מבלבל את הימין, מבלבל את השמאל, את כולם ואומר לא יעזור לכם כלום, רק ימין צריך להקים את הממשלה! רוצה שיבינו, שיבחרו משיח שיזעקו לקדוש-ברוך-הוא שישלח משיח. יצעקו ויבקשו מבורא עולם את מלך המשיח! שיזעקו ויבקשו משיח אחד שמחובר לקדוש-ברוך-הוא וכולם יסכימו (ירצו או לא) שייתן הוראות ויכוון את ממשלת ישראל, את ארץ הקודש ואת כל העולם כולו. משיח זה כוח רוחני מעל הטבע, שאף אחד לא רואה את כל מה שהוא רואה וכל מטרתו להביא שמחה לעולם, לבטל את המוות מהעולם ולעשות שלום בכל העולם, לא רק בארץ ישראל.

דרך ארץ קדמה לתורה, ואהבת לרעך כמוך זו כל התורה. ביום כיפור הקדוש-ברוך-הוא לא סולח ליהודי עד שסולח לחברו ומוחל לו כי כשיש אהבת חינם בין היהודים בארץ ישראל, כשאדם אוהב את חברו מכל הלב, הוא אוהב גם את הקדוש-ברוך-הוא, אם שונא את חברו - הוא לא אוהב את הקדוש-ברוך-הוא, הדבר פשוט מאוד. כל מצווה ומעשה טוב שעושה יהודי, מוסיף אור בנשמתו וזכויותיו גדלות. מצוות ועוד מצוות, תפילות, לימוד תורה ומעשים טובים, מזככים את הנשמה ומוסיפים זכויות לאדם לעשות טוב כל היום.

טראמפ רוצה את תוכנית 'מאה' כדי לחזק את הימין. הוא יודע שהערבים לא רוצים ומתנגדים לתוכנית. ישראל מקום קטן בעולם והכי גדול בעולם שמחייה את כל העולם ונותן אור לכל מדינות העולם החיות בזכות ישראל. אסור לנגוע בס"מ אחד של אדמת הקודש בארץ ישראל, ההפך, צריך להגדיל את האדמה בישראל, להגדיל את הכוח בישראל ולהזרים כספים לישראל כדי ששמונה מיליארד בני האדם יקבלו אור מישראל ואנרגיה כדי לחיות. אם הם פוגעים בישראל, הם פוגעים בחיים שלהם, לא יכולים לנשום.

אי אפשר לפגוע בעם ישראל בארץ ישראל, נגמר! ישראל מוגנת ושמורה מהקדוש-ברוך-הוא ומשיח עבדו! עולה בדרגות הרוח כל יום יותר מאתמול, חוזק לעם ישראל, קודש לעם ישראל והבחירה החופשית הולכת ומתמעטת, הולכת ומתגמדת, וכולם בוחרים בדרך של הקדוש-ברוך-הוא.

חיזבאללה, הפלסטינים וחמאס - זרע עמלק. הם שונאים את ישראל, שונאים אותנו שנאת חינם בלי שכל ובלי מחשבה, סתם שנאת חינם. ממשיכים לחפור מנהרות מלבנון, מרצועת עזה ועוד מקומות. גם מירדן חופרים מנהרות.

כל העולם הערבי לא מבין איך מכל המדינות באים לישראל. הם לא מבינים כי הם סתומים ואטומים.

סוריה ממשיכה להידרדר ולהידרדר ולהיהרס.

פוטין מגיל צעיר יודע מה זה העם היהודי.

ירדן מתה וחיה, מתה וחיה, הכל סלט, הכל בלאגן. מחכים לישועה דרך טראמפ.

בתורכיה תהיה מהפכה, ירצו או לא ירצו. לא יעזור להם כלום.

עיראק אין עמוד שדרה, אין עם מי לדבר.

הווירוס בסין הוא תוצאה של האוכל הלא נכון, האוכל המסוכן שהם אוכלים. אי אפשר לעוות את מה שברא הקדוש-ברוך-הוא. אי אפשר לשנות את הבריאה של הקדוש-ברוך-הוא. מי שמשנה את הבריאה של הקדוש-ברוך-הוא עולה למעלה.

העולם כולו בתוהו ובוהו וגוג ומגוג. שיטפונות, רעידות אדמה, אש, נחלים עולים על גדותיהם, שריפות, סכסוכים בתוך ובין מדינות, אין שקט בעולם כולו.

בישראל הכל כאילו תקוע והכל טוב, משהו מדהים! זה הקדוש-ברוך-הוא שמדבר איתנו בשקט, לא שומעים אותו.

באיראן תהיה מהפכה. האיראנים חזקים תהיה המהפכה ויצליחו לשנות את השלטון שלהם. עוזרים להם מחוץ לגבולות איראן לשנות את השלטון.

מצרים כרגיל.

צריך זהירות מהבלונים. לא להגיד 'בלון זה סתם משחק', הבלונים האלה מסוכנים, יום אחד יכולים לשלוח בלון מסוכן.

כל הגנבים, הרמאים והנוכלים, אנשי הזימה והמנצלים החיים על גבם של אחרים, ייתפסו כולם במערומיהם. כל מי שזומם תוכניות להפיל או לרמות אדם אחר, ייפול בעצמו. כל מי שמנסה לעשות רע בממשלת ישראל – ייפול. החופר בור לחברו – ייפול בו ראשון. זה יעבוד עכשיו חזק כל הזמן.

הורים יקרים תשמרו על ילדיכם מסמים, התבוללות, שתיה חריפה והימורים.

עם ישראל נמצא בתקופה הכי יפה שהייתה לו מתחילת העולם. תקופה של התרוממות הרוח, של גאולה. משיח פועל ועובד. מתגלים דברים מיוחדים מהעבר והקדוש-ברוך-הוא איתנו חזק, מגן ושומר והכל טוב בעם ישראל. כל רגע ורגע מצפים ומחכים להתגלות הגואל משיח צדקנו בן דוד!

  מסר הרב שליט"א לפרשת "בא" תש"ף להורדה
הדפסשלח לחבר
עבור לתוכן העמוד